  • PHILIPS PowerBalance G4 LED PANEL RC650B LED40S840 PSD W60L60 911401548761
  • Product Item:911401548761
  • Driver included:Yes
  • Lifetime:50000H
  • CRI:RA80
  • Ingress protection code:IP20
  • PHILIPS , RC650B , LED PANEL , PowerBalance G4
    Inquiry Send Email
    Description
    12NC:911401548761
    CCT:4000K
    Voltage (Nom) :220-240 V
    Luminous Efficacy (rated) (Nom):142.9 LM/W
    PowerBalance G4 LED PANEL RC650B LED40S840 PSD W60L60 911401548761
    Product data
    Power (Rated) (Nom) :28.7W
    Color Code :840[ CCT of 4000 K]
    Power Factor:0.9
    Housing Material:Steel
    Picture
    Product List
    RC650B LED40S840 PSU W60L60 CN
    RC650B LED40S840 PSD W60L60 CN
    RC650B LED40S840 PSU W30L120 CN
    RC650B LED40S840 PSD W30L120 CN
    RC650B LED40/840 PSU W60L60 UE
    RC650X LED48/840 W60L60 WIA CN
    RC650B LED40/BioUPD PSD W30L120
    RC650B LED40/BioUPD PSD W60L60
    RC650X LED40/BioUPD SIA W30L120 S2
    RC650X LED40/BioUPD SIA W60L60 S2
    RC650X LED40/9TWH W60L60 S2
    RC650X LED40/8TWH W60L60 S2
    RC650Z PCV ACC W60L60
    RC650Z PCV ACC W30L120
    Any question,please feel free to contact with us
    Inquiry Us
    NEW PRODUCTS
    PHILIPS LED Spot Light GreenUp Accent RS366B D75 P8 940 VWB PSU-E 911401900042
    PHILIPS GreenPerform Canopy Mini500 G4 BCP500 G4 LED180 CW GU5.3 S-WB 911401509642
    PHILIPS LED Solar Wall Light BWS010 LED300/765 911401828302
    PHILIPS LED Spot Light GreenUp Accent RS366B D95 P15 930 VWB PSU-E 911401900070
    PHILIPS LED CorePro LEDtube 1200mm 15.5W 840 T8 AP I 929003519708
    PHILIPS Track Adaptor Drivers Xitanium 20W/a 0.35/0.5A 40V 3CB 230V 929001476180